въпрос за момче 2г.2м.

Дата: 29.05.2014 | Вложил: Ани

Здравейте!
Синът ми е на 2 г. 2 мес. Все още не прави опити да говори, не произнася думи, единствено бръщолеви на бебешки език, но нищо свързано и разбираемо. Също така отказва да изпълнява елементарни команди като: Донеси топката! Кажи довиждане! Покажи дадена играчка! Не показва на колко годинки е. Всичко това, въпреки усилията и желанието ми да го науча на нещо.
Проходи по-късно – на 1 г. 5 мес. Храни се много трудно, понякога събира храната в устата. Почти никога не показва признаци на глад.
Принципно е много весело, усмихнато и енергично дете, палав е. Когато сме в парка, обича да тича. Това, което напоследък ме тревожи е, че обича тичайки да обикаля около храст, дърво, цветна леха. Вкъщи също се забавлява, като обикаля около масата, някой друг предмет или под лампата, стискайки очи.
Като цяло е контактен, не мога да кажа, че целево играе с деца, но не ги избягва. Когато сме в парка се присъединява към група деца, разменя си играчки.
Мисля, че няма проблеми със слуха и зрителния контакт.
Смятате ли, че горепосочените симптоми сочат към аутизъм? Правите ли при Вас тестове за аутизъм и какви са те?

Да се вложи нов материал